1981 Libya, Trablusgarp doğumlu. Selçuk Üniversitesi Turizm Bolümü son sınıf terk. Editör ve Foto muhabirlik görevleri ile Akşam Gazetesi başta olmak üzere uzun seneler basın camiasında çalışmalarda bulundu.  Profesyonel anlamda Doğa ve Reklam Fotoğrafçılığı Yapıyor. Birçok Dergi ve Basın Kuruluşlarının sayfalarına çektiği Doğa Fotoğrafları ile konuk olurken, Türkiye’nin başta gelen ‘ PhotoLine ‘ Fotoğraf Dergisinde bir yıldan fazla süreyle Köşe Yazarlığı Yaptı. Yazılarında doğamıza ek olarak, fotoğraf çekim teknikleri ve dijital yeniliklere değindi.

Ulusal ve Uluslararası Fotoğraf Yarışmalarında Ödül ve Sergilemeler aldı.

Özellıkle ; National Geographic Kurumu Tarafından düzenlenen Fotoğraf Yarışmalarında ‘ 2007 Yılı Türkiye Birinciliği ve 2008 Yılı Türkiye Üçüncülüğü ’ Olmak üzere iki sene ödüle Layık görüldü. Bunlara Ek Olarak, National Geographic Dergisince düzenlenen ayın en iyi fotoğrafı seçmelerinde, karelediği ‘ Flamingolar ‘ En iyi kare olmaya hak kazandı. Özgürlüğe Kanat Çırpış, Doğa’dan Kesitler ve Rüzgara Karşı isimli fotoğraf sergileri açtı. Sergilerinde, çektiği fotoğrafların hastalara umut olmasını öncelik olarak gören Akgül’e, başta MedicalPark Hastaneler Grubu ve Yeditepe Üniversite Hastanesi sponsor oldu. İstanbul ve Antalya da Studio VA isimli Reklam şirketlerini kurdu. Bimeks, Evkur, Cavalli, Armani Jeans, Paşabahçe, Aveco, Dünya Plastik ve Valentino gibi firmaların Katalog Çekimlerini gerçekleştirdi.

İzlediğiniz bu fotoğraflar, bir savaşın hikayesidir! Yaşam ile Ölüm arasında ki o ince çizgi, o büyük, kudretli savaşın hikayesi. Kazanılmış bir zaferin çığlıklarıdır bu kareler… Sonuna kadar direnilen her savaşın bir gün mutlaka kazanılabileceği gibi.  Volkan Akgül