1981 Libya, Trablusgarp doğumlu. Editör ve Foto muhabirlik görevleri ile başta Akşam Gazetesi olmak üzere uzun seneler basın camiasında çalışmalarda bulundu. Birçok Fotoğraf Dergisi ve Basın Kuruluşlarının sayfalarına çektiği fotoğraflar ile konuk olurken, Photo Line Fotoğraf Dergisinde bir yıldan fazla süreyle Köşe Yazarlığı Yaptı. Köşesinde Fotoğrafta Dijital yeniliklere değinmenin yanı sıra Ekosisteme katkı sağlayabilmek adına Doğa ve içerisinde barındırdığı canlı türlerini kaleme aldı.

Ulusal ve Uluslararası Fotoğraf Yarışmalarında Alınan Ödüller

National Geographic Kurumu Tarafından düzenlenen Fotoğraf Yarışmalarında ‘ 2007 Yılı Türkiye Birinciliği ve 2008 Yılı Türkiye Üçüncülüğü ’ olmak üzere iki sene ödüle Layık görüldü. Ek Olarak, National Geographic dergisince düzenlenen ‘ Ayın En İyi Fotoğrafı ‘ seçmelerinde karelediği Flamingolar ‘ En iyi kare ‘ olmaya hak kazandı.

Projeler

Sağlık problemi yaşayan insanlarımız adına ‘ Özgürlüğe Kanat Çırpış, Doğa’dan Kesitler ve Rüzgara Karşı ‘ isimli fotoğraf sergileri açtı. Sergilerinde, çektiği fotoğrafların hastalara umut olmasını öncelik olarak gören Akgül, özgürlük hissi uyandıran Kuş Fotoğraflarına ağırlık verdi. Başta Yeditepe Üniversite Hastanesi ve Medical Park Hastaneler Grubu ile projelerini hayata geçirdi.

Tüm Fotoğraflar Volkan Akgül Tarafından çekilmiş olup, izinsiz kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanuna göre suçtur.