Volkan AKGÜL 1981 Trablusgarp, Libya doğumlu. Editör ve Foto Muhabiri olarak başta Akşam Gazetesi olmak üzere uzun seneler basın camiasında çalışmalarda bulundu. Birçok Fotoğraf Dergisi ve Basın Kuruluşlarının sayfalarına çektiği fotoğraflar ile konuk olurken, PhotoLine Fotoğraf Dergisi’nde bir yıldan fazla süreyle Köşe Yazarlığı Yaptı.

Ulusal ve Uluslararası Fotoğraf Yarışmalarında Alınan Ödüller

National Geographic Fotoğraf Yarışmaları ‘ 2007 Yılı Türkiye Birinciliği ve 2008 Yılı Türkiye Üçüncülüğü ’ olmak üzere iki sene ödüle Layık görüldü. Ek Olarak, National Geographic dergisince düzenlenen  ayın fotoğraf seçmelerinde karelediği Flamingolar ‘ En iyi kare ‘ olmaya hak kazandı. Uluslararası düzenlenen fotoğraf yarışmalarında sergileme almış çalışmaları bulunmaktadır.

Projeler

Sağlık problemi yaşayan insanlarımız adına ‘ Özgürlüğe Kanat Çırpış, Doğa’dan Kesitler ve Rüzgara Karşı ‘ isimli fotoğraf sergileri açtı. Sergilerinde çektiği fotoğrafların hastalarımıza umut olmasını öncelik olarak gören Akgül, özgürlük hissi uyandıran Kuş Fotoğraflarına ağırlık verdi. Başta Yeditepe Üniversite Hastanesi ve Medical Park Hastaneler Grubu ile projelerini hayata geçirdi. Sergilenen fotoğraflar, hastane duvarlarını süslemeye devam etmektedir.