Volkan AKGUL 1981 Trablusgarp, Libya doğumlu. Editör ve Foto Muhabiri olarak Akşam Gazetesi başta olmak üzere uzun seneler basın camiasında görev aldı. Fotoğraf Dergileri ve Basın Kuruluşlarının sayfalarına çektiği fotoğraflar ile konuk olurken, PhotoLine Fotoğraf Dergisi’nde bir yıldan fazla süreyle Köşe Yazarlığı Yaptı.

Ulusal ve Uluslararası Fotoğraf Yarışmalarında Alınan Ödüller

National Geographic Fotoğraf Yarışmaları ‘ 2007 Yılı Türkiye Birinciliği ve 2008 Yılı Türkiye Üçüncülüğü ’ olmak üzere iki sene ödüle Layık görüldü. Ek Olarak, National Geographic dergisince düzenlenen  ayın fotoğraf seçmelerinde karelediği Flamingolar ‘ En iyi kare ‘ olmaya hak kazandı. Ulusal ve Uluslararası düzenlenen fotoğraf yarışmalarında yüzden fazla sergileme almış eseri bulunmaktadır.

Projeler

Özgürlüğe Kanat Çırpış, Doğa’dan Kesitler ve Rüzgara Karşı ‘ isimli fotoğraf sergileri açtı. Sergilerinde çektiği fotoğrafların hastalarımıza umut olmasını öncelik olarak gören Akgül, özgürlük hissi uyandıran Kuş Fotoğraflarına ağırlık verdi. Başta Yeditepe Üniversite Hastanesi ve Medical Park Hastaneler Grubu ile projelerini hayata geçirdi. Fotoğraflar, hastane duvarları ve hasta odalarında sergilenmeye devam etmektedir.

volkanakgulll@gmail.com
Doğa ve Reklam Fotoğrafçısı

‘ Hiçbir çaba ve kuvvet sarf etmeden bu nimetleri bizlerin emrine veren Rabbimizin şanı ne yücedir. ‘ Hamd Olsun.