Geçtiğimiz Ramazan ayında Ebabil kuşlarını görünce hemen fotoğraf çekmeye başlamış ve on günlük bir süreyle çekime devam etmiştim. Bu süreç, bir hayli çaba gerektirdi çünkü Ebabil kuşları çok hızlı, ani pikeler yapan, fazla aksiyonlu ve küçük boyutlara sahip kuşlardı.

Canon 1D Mark X II ve Canon 500mm F4 I Seri lens kullanmama rağmen, makinemin oto-odak mekanizması ve objektifin hızı yetersiz kalıyordu. Lensin ve Makinenin her türlü Af kombinasyonunu denesem bile teknoloji, doğanın gücüne yeniliyordu.

Her zaman olduğu gibi Ebabil kuşlarını çekerken de içimden dualarımı eksik etmedim. Günler süren çekim, detaylı inceleme ve Ebabil kuşlarının akıl almaz hızlarına yetişebilmeye çalışarak bu fotoğrafı çekmek nasip oldu. Fotoğrafı aşağıda sizinle paylaşıyorum.

Linke tıkladığınızda, kuşun gaga kısmının bakış açınıza göre sol yanına dikkat edin. Tüylerde gördüğüm o harfleri sizde benimle birlikte görebilecek misiniz?

https://www.volkanakgul.com/wp-content/uploads/2020/07/ebabil-kusu.jpg

Hamd Olsun.
Selam ve Dua ile.

About the author

Yiyin, için, israf etmeyin! Çünkü ' O ' israf edenleri sevmez. Araf.31

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.