Merhaba, bu blog yazısı biraz öznel olacak. Sesli düşünme gibisinden.

Ebabil kuşu çekim aşamaları bir önce ki blog paylaşımımda. Geçtiğimiz Ramazan ayında ebabilleri uçuşurken görünce çekime koyulmuş, on gün süre ile devamlı fotoğraflamak için çabaladığım bir süreden geçmiştim. Çok hızlı, ani pike, aksiyonu bol bir tür olarak ebabiller, boyut olarak ta küçük. Makinenin otofokus mekanizması gerçekten yetersiz. Canon 1dx II kullandığımı düşünsem bile olmadı. Çok karavana mevcut. Her türlü Af kombinasyonunu denesem bile kuşu takip etmesi imkansız. Netlik noktaları yakalamıyor. Lensi bir bölgeye netleyip o bölgeden geçerlerken deklanşöre basıyorum. Düşünün artık.

Her zaman olduğu gibi dua etmeyi seviyorum. Bu tür içinde dua ettim ( Dualar bende gizli 🙂

Bu fotoğrafı çekmek nasip oldu. Fotoğraf makinesinden baktığımda kuşun boyun kısmında bir şey yazıyor bir şey var hissine kapıldım. Monitöre geçince iyice incelemeye koyuldum. Sonra bu bir lütuf diye yine şükür ettim.

Şimdi sizinle paylaşıyorum. Fotoğrafın üzerine tıklayın ve gaga kısmının size doğru sol yanına bakın. Tüylerde gördüğümü görecekmisiniz bakalım. Yoksa sadece ben mi görüyorum.
Fotoğraf için link e tıklayabilirsiniz.

https://www.volkanakgul.com/wp-content/uploads/2020/07/ebabil-kusu.jpg

Sonuç her ne olursa olsun Hamd Olsun.
Selam ile.

About the author

Yiyin, için, israf etmeyin! Çünkü ' O ' israf edenleri sevmez. Araf.31 La ilahe illallah.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.