Geçtiğimiz Ramazan ayında Ebabil kuşlarını görünce hemen fotoğraf çekmeye başlamış ve on günlük bir süreyle çekime devam etmiştim. Bu süreç bir hayli çaba gerektirdi. Ebabil kuşları çok hızlı, ani pikeler yapan, fazla aksiyonlu ve küçük boyuta sahiptiler.

Canon 1D Mark X II ve Canon 500mm F4 I Seri lens kullanmama rağmen, makinemin oto fokus makenizması ve objektifin hızı yetersiz kaldı. Lensin çok karavanası ve makinenin her türlü Af kombinasyonunu denesem bile kuşu takip etmekte yetersiz olduğu aşikar.

Her zaman olduğu gibi Ebabil kuşlarını çekerken de içimden dualarımı eksik etmedim. Günler süren çekim ve detaylı inceleme sonrası bu fotoğrafı çekmek nasip oldu. Fotoğrafı sizinle paylaşıyorum.

Linke tıkladığınızda, kuşun gaga kısmının bakış açınıza göre sağ yanına dikkat edin. Tüylerde gördüğüm o harfleri sizde benimle birlikte görebilecek misiniz?

https://www.volkanakgul.com/wp-content/uploads/2020/07/ebabil-kusu.jpg

Hamd Olsun.
Selam ve dua ile.

About the author

Yiyin, için, israf etmeyin! Çünkü ' O ' israf edenleri sevmez. Araf.31

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.