Makro Fotoğraf Çekimleri – Foto Safari ‘ Dönüş ‘ Bir önce ki yazımızda ‘ Makro Fotoğraf Çekimleri için Foto Safari başladı ‘ demiştik. Okuyanlar neler yaşadığımızı bilir 🙂 Hiç gitmemiş gibi olsam da geride koca bir haftayı bırakmış ve 1.  bölümü tamamlayarak geri dönmüş bulunmaktayım. Değdi mi siz karar verin! […]

Makro Fotoğraf Çekimleri – Foto Safari ‘ Dönüş ‘

Bir önce ki yazımızda ‘ Makro Fotoğraf Çekimleri için Foto Safari başladı ‘ demiştik. Okuyanlar neler yaşadığımızı bilir 🙂 Hiç gitmemiş gibi olsam da geride koca bir haftayı bırakmış ve 1.  bölümü tamamlayarak geri dönmüş bulunmaktayım.

Değdi mi siz karar verin!

Nasıl bir haftaydı ben bile anlamadım…

Sabah 04.45 de kalkıyor, on beş dakikada tarlada hazır bulunuyordum. Ekipmanlar o kadar ağırdı ki, tarladan eve hiç getirmedim. Yalnız, fotoğraf makinesi ve lensi yanıma alıyordum, o da şarj için. Elimde olsa onları da bırakırdım. Hava, hemen hemen her gün yağmurluydu. Başıma bir poşet geçirip, ekipmanı poşetlere sarıp çamur içinde bolca çekim yaptım. Kendi kendime “delilik var biraz sende” derken, tarla sahibi yaşlı bir teyzemiz bu durumu sözleri ile onaylamış oldu.

Yola nasıl çıktık, gözden kaçıranlar için tıklayabilirsiniz

Sabahın karanlığında biraz korku ve heyecan ile canlı türlerini aramaya koyulurken, bilinçsizce ekin ezmişim. 🙂 Üçüncü günün sonunda tarla sahibi dayanamadı ve isyan bayrağını çekti. Ekinleri ne hale getirdin diye. Teyzecim, ezdik de kesip eve götürmedik ya, duruyor işte. Şansıma yaşlı teyze de akraba çıktı. Rahmetli dedemin nınısının dıdısı. Uzaktan da olsa akraba olduğumuz ortaya çıktıktan sonra, diğer günler beni  “deli oğlan” diye çağırmaya başladı. Hatta bu yetmiş beşlik teyze, benimle birlikte tarlada böcek bile aradı. Çekim saat 08.00 de bitiyordu. Sonrasında ise yağmur duasına çıkıyordum. Yağmur yağsın da çekime devam edeyim diye.

Buradan Nurhayat yengeme her gün çamur içinde geri döndüğüm ve eşyalarımı yıkatmak zorunda kaldığım için teşekkürü borç bilirim.

Sonuç olarak, istediğim ölçüde yirmiye yakın fotoğraf çekebildim. Zorlu bir sürecin ardından elimde daha çok fotoğraf olmasını istesem de şimdilik bir sonra ki sefere diyelim.

Sağlıkla kalın!

Çekilen Fotoğraflardan bir kesit…

Daha fazlası ve büyük boy için tıklayabilirsiniz.

Saygılarımla!

Volkan AKGÜL

About the author

Yiyin, için, israf etmeyin! Çünkü ' O ' israf edenleri sevmez. Araf.31 Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz. Hz.Muhammed Niyeti kötü olanın attığı ok kendisine döner. Hz.Ali

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>